Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2021, 00:00

Týchto 10 modelov áut určite nepredávajte. Ich hodnota môže v budúcnosti výrazne stúpnuť

Investícii do áut nie každý rozumie a vidí ju ako príležitosť. Môže to vyzerať príliš riskantne, ale so správnymi znalosťami o konkrétnych modeloch, môže táto možnosť poskytnúť slušné výnosy v relatívne krátkom čase.

Týchto 10 modelov áut určite nepredávajte. Ich hodnota môže v budúcnosti výrazne stúpnuť
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Staršie jazdené auto v garáži neznamená vždy len oštaru, môže vám totiž v niektorých prípadoch zarobiť nemalú sumu peňazí. Ako? Hoci sa automobily často označujú za vôbec najhoršiu investíciu, nemusí tomu tak zákonite byť. V poslednom období nám to dokázali, pre mnohých z detstva podrobne známe, napríklad modely ako Škoda 120, Škoda Rapid, Lada 1200, Tatra 603 alebo tiež miniatúrny Polski Fiat 126p.

Tieto vozidlá bolo možné kúpiť pred niekoľkými rokmi doslova za pár eur, dnes pritom cena zachovalých kúskov vystrelila aj na niekoľko tisíc. Pridali sa k nim aj modely z prémiových radov, napríklad kultové BMW radu 3 e30, Chevrolet Corvette C3 či Ferrari Testarossa. V mnohých prípadoch sa môžete za niekoľko rokov garážovania dostať aj niekoľkonásobne vyššie sumy, než za aké ste tieto legendárne autá kupovali. A stále nie je neskoro.

Byť zberateľom luxusných, historických alebo inak hodnotných vozidiel si však vyžaduje isté investície, ako aj nezanedbateľné prevádzkové náklady. Udržiavanie zakúpených áut niečo stojí a starostlivosť by rozhodne nemala byť zanedbávaná. Práve za autá v dokonalom stave totiž dostanete neskôr najviac. Musíte mať zároveň široké všeobecné znalosti o automobiloch – ide o jeden z dôležitých predpokladov.

Experti z registra histórie automobilov spoločnosti carVertical zanalyzovali automobilový trh a pripravili zoznam 10 automobilov, ktoré by ste ako majiteľ určite nemali predávať. Ich budúci významný nárast hodnoty vás môže poriadne potešiť. Odborníci využili svoju databázu, obsahujúcu tisíce správ o histórii áut, na podrobné preskúmanie niektorých štatistík o konkrétnych vybraných modeloch. Aké kúsky by teda mali mať čestné miesto vo vašej garáži?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.