Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2021, 14:10

Plánujete predaj svojho auta? Poradíme, čo znižuje či zvyšuje jeho cenu na trhu

Ako by mohli majitelia dostať za svoje vozidlo väčší obnos peňazí pri neskoršom predaji? Celkovo sa dá, okrem kľúčového dôkladného servisu, vytvoriť niekoľko bodov.

Plánujete predaj svojho auta? Poradíme, čo znižuje či zvyšuje jeho cenu na trhu
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Ponuka značiek na súčasnom trhu je skutočne rozmanitá. Vybrať si dokáže snáď každý, naprieč segmentmi, pohonmi i výbavovými stupňami. Nehovoriac o čoraz väčšej prítomnosti elektrifikovaných alebo plne elektrických vozidiel, ktoré môžu mnohých osloviť svojimi nižšími prevádzkovými nákladmi a servisom.

Nie každý je však schopný alebo ochotný zaplatiť nemalý finančný obnos za úplne nové auto. Ako vhodnou alternatívou sa následne javia jazdené automobily. Nemusí ísť výhradne o staré "vyslúžilé" kúsky, ale aj o takmer nové modely s len niekoľkými tisíckami najazdených kilometrov.

Záujemca si vie kúpiť lepšie auto za totožnú alebo ešte nižšiu sumu než nové auto od dílera, pričom musí urobiť kompromis iba vo fakte, že už bolo auto používané. Vo väčšej alebo menšej miere. Na túto tému sa však pozrime z druhého uhla pohľadu a teda, keď naopak plánujete svoje auto predať.

Nie je tajomstvom, že hodnota nového auta klesá už po prekročení prahu predajcu. Či už nový, alebo i automobil kúpený ako zánovný, sa rovnako ako každý iný spotrebný tovar časom opotrebuje, jeho cena klesá nielen so zvyšujúcim sa vekom, ale závisí aj od toho, ako s ním jeho majiteľ zaobchádza.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.