Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2021, 15:06

Slováci prichádzajú na chuť modelom MPV. Toto sú najpredávanejšie jazdené autá pre rodiny

Počas tohto leta sú trhákom v oblasti zánovných áut najmä modely MPV, ktorých sa predáva medziročne o 26 percent viac. Rastie však aj záujem o SUV či kombi.

Slováci prichádzajú na chuť modelom MPV. Toto sú najpredávanejšie jazdené autá pre rodiny
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Pomaly sa blížime ku koncu už druhého pandémiou poznačeného leta, počas ktorého museli ľudia robiť ústupky a do istej miery možno meniť svoje preferencie prepravy na dovolenku alebo i samotnú destináciu. Prihliadať bolo nutné na aktuálnu situáciu v konkrétnej krajine, platné obmedzenia vlád, pričom to všetko sa nepochybne podpísalo na konečnom výbere miesta oddychu. 

Niektorí dali tentokrát namiesto slnenia sa pri mori prednosť domácim slovenským horám alebo napríklad nahradili leteckú prepravu tou individuálnou za pomoci automobilu. Do istej miery sa to prejavilo aj na trhu s ojazdenými vozidlami, keď počas tohto leta stúpol záujem o vozidlá typu kombi, SUV a MPV.

Práve tie majú ideálne parametre pre rodinné využitie, cestovanie a najmä disponujú veľkým batožinovým priestorom. Vyplynulo to z analýzy predajcu ojazdených automobilov AAA AUTO.

"Podiel predaných kombíkov sa za posledný mesiac vyšplhal na tridsať percent a ide tak o najpredávanejší variant vozidiel. Zákazníci pre pandemické opatrenia obmedzili cestovanie hromadnou dopravou, preto väčšie vozidlá „valcujú“ tie menšie, ako sú napríklad hatchbacky, ktoré boli donedávna najpredávanejším typom vôbec," uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.