Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2021, 00:00

Kľúčová vec, ktorú by ste mali robiť po nastúpení do auta. Mnohí na to zabúdajú

Správna pozícia za volantom je dôležitá nielen zo zdravotného hľadiska, pohodlia a ovládateľnosti auta, ale aj z toho bezpečnostného v prípade nehody.

Kľúčová vec, ktorú by ste mali robiť po nastúpení do auta. Mnohí na to zabúdajú
Zdroj: Škoda Auto

V súčasnej dobe už automobilky vo svojich najnovších modeloch ponúkajú čoraz dokonalejšie spracované sedadlá, s rôznym anatomickým tvarovaním, športovým vystužením, ale aj masážnymi funkciami a vyhrievaním alebo ventilovaním.

Technológie a teda i pohodlie za volantom moderných áut sa každým rokom zvyšuje, na jeden faktor sú však aj výrobcovia prikrátki.

Ak si totiž vodič vo vozidle zle nastaví sedadlo, nielen že môže prichádzať o pohodlie, spôsobiť si bolesť chrbta a neskôr i ďalšie zdravotné problémy, ale primárne môže byť obmedzené ovládanie samotného auta a zvyšuje sa tiež nebezpečenstvo úrazu v prípade dopravnej nehody.

​Myslíte si, že to robíte správne a nemáte sa čo viac naučiť? Možno už podľa vás dobrý posed za volantom vďaka našim radám aspoň dotiahnete k dokonalosti, prípadne sa zbavíte neželaných zlozvykov sedenia. Siahnuť na elektrické alebo manuálne nastavovanie sedadla by teda mal každý, najmä ak sadá do nového alebo niekým iným šoférovaného automobilu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.