Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2021, 13:10

Toto je sedem kľúčových vecí, na ktoré myslite pred cestou autom na dovolenku

Aby ste mali kľudnú a bezpečnú dovolenku, pripravili sme krátky sumár toho, na čo treba myslieť pred dlhšou cestou autom - napríklad na dovolenku.

Toto je sedem kľúčových vecí, na ktoré myslite pred cestou autom na dovolenku
Zdroj: Pixabay (Ilustračná snímka)

Zostať trčať niekde na diaľnici uprostred cesty v horúcich letných dňoch alebo pokúšať sa skontaktovať s tamojšími servismi nie je nič príjemné. Ešte pred samotným vycestovaním za vytúženým oddychom na dovolenku upriamte pozornosť na auto, s ktorým sa tam plánujete dostať. 

Väčšinu zvládnete aj sami, nezaberie vám to veľa času a môže ušetriť množstvo zbytočných starostí i nervov. Na dovolenku sa predsa ide so zámerom relaxovať, nie riešiť problémy s nefunkčnom batériou, nedostatkom oleja, nesprávne pracujúcimi brzdami alebo chýbajúcou povinnou výbavou či nesprávnymi dokumentami. Na čo všetko by ste teda nemali pri kontrole auta zabudnúť?

Povinná výbava a platnosť dokladov

Absolútnym základom by mala byť kompletná povinná výbava vozidla a zároveň kontrola všetkých potrebných dokumentov. Podľa vyhlášky si teda overte prítomnosť autolekárničky, homologizovaného výstražného trojuholníka (schválený podľa predpisu EHK č. 27), reflexného odevu (najlepšie pre každého pasažiera) a náhradného rezervného kolesa alebo aspoň sady na opravu defektu či obutie runflat pneumatík.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 89% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.