Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2021, 14:39

Do platnosti vstupujú vítané novinky pre vodičov. Čo sa od dnešného dňa mení?

Čelné okná vozidiel budú od 1. júla 2021 o niečo čistejšie, no zmenou si prešiel i doklad o povinnom zmluvnom poistení auta.

Do platnosti vstupujú vítané novinky pre vodičov. Čo sa od dnešného dňa mení?
Zdroj: HN/Radoslav Petrík (Ilustračná snímka)

Pre všetkých vodičov, respektíve majiteľov vozidiel, aktuálne prichádzajú skvelé správy. Práve od 1. júla 2021 totiž vstupuje do platnosti hneď niekoľko zmien, ktoré sa ich dotknú a vychádzajú z novely zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. 

Pravdepodobne najočakávanejšia a najväčšia zmena je zrušenie používania kontrolných nálepiek po absolvovaní STK a EK. Totožné riešenie pritom platí aj pre vozidlá, ktoré boli podrobené kontrole originality (KO).  

​Od júla 2021 teda definitívne končí vydávanie a lepenie nálepiek na vozidlá, ktoré úspešne prešli pravidelnou povinnou kontrolou technického stavu a emisií alebo tiež kontrolou originality vozidla.

Technická a emisná kontrola

Kontrolné úrady ich tým pádom tiež prestanú od prevádzkovateľa a majiteľa vozidla vyžadovať. Vzhľadom na tieto fakty si ich môžu majitelia vozidiel aj po nedávno absolvovanej kontrole v prípade záujmu zo svojich okien pokojne odstrániť. Nemyslite si však, že po ukončení povinnosti lepenia nálepiek stráca majiteľ vozidla povinnosť podrobiť sa pravidelnej technickej či emisnej kontrole.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.