Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2021, 12:09

Na dovolenku autom? Toto je častá chyba vodičov, ktorou ohrozujete i ostatných

Jazda autom na dovolenku prináša to množstvo výhod - napríklad môžete už počas cesty nasávať atmosféru krajín a robiť medzizastávky na zaujímavých miestach.

Niektorí vodiči stále nevedia jazdiť na trojprúdovej diaľnici
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Pandémia, ktorá je zatiaľ jemne na ústupe, dovolila mnohým dovolenkárom užiť si chvíle relaxu či zábavy aj mimo územia Slovenska. Naplánované cesty do prímorských oblastí pritom veľa z nich absolvuje práve individuálne autom, čo je v aktuálnej dobe zrejme i bezpečnejší variant prepravy než napríklad letecké presuny.

Zároveň vám to dáva istú voľnosť, časové prispôsobenie vlastným potrebám a taktiež sa otvára možnosť návštevy zaujímavých miest už počas samotnej cesty. Výhod dopravy vlastným autom je hneď niekoľko, no netreba zabúdať ani na zopár zásad, ktoré sú pre bezpečný dojazd do cieľa nesmierne dôležité. A mnohí to podceňujú. 

Okrem dôkladnej kontroly vozidla pred dlhou cestou by sme sa mali i patrične vybaviť. Na palube by v súčasných tropických teplotách nemala chýbať dostatočná zásoba vody a ľahkého občerstvenia. Zíde sa vám to napríklad aj v prípade, že uviaznete na preplnených cestách v dlhšej zápche.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.