Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2021, 00:00

Ľudových áut je už na Slovensku čoraz menej. Toto sú modely do 11-tisíc eur

  • Prezrite si ponuku áut pre záujemcov s obmedzeným rozpočtom a nechajte sa inšpirovať, ak práve aj vy pokukujete po kúpe nového automobilu.
  • Snímky modelov nachádzajúcich sa vo videu sú ilustračné.

Zaobstarať si pred rokmi na slovenskom trhu auto za menej než 10-tisíc eur bolo pomerne jednoduché. Na výber ste nemali iba mini vozidlá, ale dokonca i kombíky či športovo-úžitkové modely. V súčasnosti sa však ponuka výrobcov zmenila, je drahšia a ľudových áut postupne ubúda.

Aj kvôli tomuto faktu sme našu hranicu posunuli z pôvodných 10-tisíc eur na hodnotu 11-tisíc eur a v stručnom informačnom videu vám poskytneme rýchly prehľad o aktuálnych dostupných modeloch značiek.

Síce s jemným príplatkom oproti minulosti, no zakúpiť si môžete automobily od segmentu mini mestských vozidiel až po sedany, hatchbacky či obľúbené SUV. Na pohon všetkých kolies však rovno zabudnite, ten si vyžaduje ďalšie financie navyše.

​V niektorých prípadoch dostanete dokonca vyššie postavené výbavové prevedenia, mnohé ponúkajú zástup moderných bezpečnostných i komfortných prvkov už v základných vyhotoveniach a neplatí teda, že absolútna štartovná pozícia je zákonite úplným sparťanským vyhotovením.

Práve bohatšia základná výbava, nutnosť drahého vývoja motorov i techniky a tlak na čoraz nižšie emisie postupne dvíha kúpne ceny modelov na stále vyššie a vyššie úrovne. Ak však nemáte vysoké nároky (najmä na priestrannosť a technológie), spoločníka so štvoricou kolies si stále dokážete zaobstarať aj za menej než 10-tisíc eur.