Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2021, 15:03

Drahšia nemusí byť lepšia. Štúdia ukazuje, ktorým detským autosedačkám sa vyhnúť​

  • Plánujete kúpu detskej autosedačky? Okrem výberu správneho modelu si treba dať pozor aj na dodržiavanie pokynov montáže v návode.
  • Pomôcť s voľbou bezpečnej autosedačky teraz môže aj najnovšia štúdia nemeckého autoklubu ADAC.
Drahšia nemusí byť lepšia. Štúdia ukazuje, ktorým detským autosedačkám sa vyhnúť​
Zdroj: Youtube.com/ADAC

Úroveň bezpečnosti by mala byť pri jazde vozidlom kľúčová. Nemyslíme tým však iba počet obsiahnutých airbagov vo výbave auta či zástup moderných asistenčných a bezpečnostných systémov, ktoré aktívne i pasívne prispievajú k znižovaniu rizika nehody alebo prípadnému zmierneniu jej následkov.

Najmä ak ide o najmenších, dôkladný výber správnej a bezpečnej autosedačky je veľmi dôležitý. Na rozdiely v jednotlivých modeloch na trhu poukázal vo svojom najnovšom tohtoročnom teste aj nemecký autoklub ADAC. Ten sa dlhodobo nezaoberá iba nárazovými skúškami autosedačiek, ale taktiež hodnotí pracnosť montáže a materiály, z ktorých sú produkty vyrobené.

Pod "lupu" si tentokrát vzal celkom 26 rôznych modelov detských autosedačiek, rôznych cenových kategórií a taktiež pre rôzne vekové skupiny - od najmenších až po väčšie deti. Ako autoklub informuje už hneď na úvod, výsledok súčasného porovnávacieho testu je celkovo pozitívny.

18 z testovaných sedadiel dosiahlo hodnotenie „dobré“ a tri modely získali hodnotenie „uspokojivé“. To podľa slov ADAC znamená, že niektoré z týchto sedadiel dokonca výrazne prekračujú zákonné požiadavky. Stále sa však nájdu aj také, ktoré v teste pohoreli a nedosiahli práve reprezentatívne výsledky. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.