Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2021, 11:40

Slovensko zasiahol saharský piesok. Čomu sa vyhnúť, aby ste si nepoškodili auto?

Umývaniu auta po zlepšení počasia venujte patričnú pozornosť. V opačnom prípade si môžete kvôli čiastočkách prachu poškriabať karosériu.

Slovensko zasiahol saharský piesok. Čomu sa vyhnúť, aby ste si nepoškodili auto?
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Dážď aktuálne už niekoľko dní trápi azda celé územie Slovenska, avšak mnohých vodičov potrápi aj ďalší súvisiaci nemilý jav.

Spolu so zrážkami totiž na naše územie už od pondelka prenikajú čiastočky saharského prachu, ktoré sa najmä po zlepšení počasia naplno prejavia na karosériách vozidiel i ďalších povrchoch. 

"Na naše územie saharský prach dorazí v pondelok predobedom a rýchlo sa rozšíri na celé územie, pričom zotrvá až do utorka do približne 12.00 hod., kedy sa môže ešte nachádzať v ovzduší nad východným Slovenskom," informuje portál iMeteo.sk.

"Prítomnosť saharského prachu budeme môcť pozorovať na sfarbení oblohy, pričom sa obloha sa môže sfarbiť do odtieňov sivej, žltej či hnedej. Saharský prach môžeme navyše pozorovať na autách či oknách, kde môžu spadnúť spolu so zrážkami, a to najmä na západnom a strednom Slovensku."

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 50% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.