Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2021, 11:43

Ako správne jazdiť počas dažďa? Polícia upozorňuje, čomu sa určite vyhnúť

Jazda počas zhoršených poveternostných podmienok je riziková, ako ju zvládnuť radí samotná Polícia Slovenskej republiky v stručnom videu.

Ako správne jazdiť počas dažďa? Polícia upozorňuje, čomu sa určite vyhnúť
Zdroj: HN

Niekoľko najbližších dní bude zužovať územie Slovenska nie práve ideálne májové počasie. Hlásené sú početné zrážky a s nimi sa u neskúsených vodičov úmerne zvyšuje i nervozita či riziko nehody za volantom vozidla. Podceňovať sťažené podmienky na cestách sa nevypláca, aquaplaning si príliš nevyberá a potenciálne problémy hrozia aj napriek zníženej rýchlosti.

Ak už patríte k niekoľkoročným skúseným vodičom s nájazdom desiatok či stoviek tisíc kilometrov, alebo máte v rukách vodičské oprávnenie naozaj čerstvo, nie je na škodu si základy jazdy v daždi zopakovať. Aktuálne o zásadách správneho správania sa informuje samotná Polícia Slovenskej republiky vo svojom stručnom videu.

Prispôsobte jazdu

Základom jazdy v daždi je znížiť rýchlosť, ak je to pre bezpečnosť cestnej premávky a s ohľadom na svoje schopnosti potrebné.

Povolením nohy na plyne zaistíte menšie riziko aquaplaningu, ktorý môže nastať už pri pomerne bežných hodnotách a veľkom množstve vody - najmä na diaľnici, kde tempo za sucha dosahuje približne 130 kilometrov za hodinu, sa rovnakou rýchlosťou počas výdatných dažďov nevyplatí ísť. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.