Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2021, 12:45

ADAC zverejnil rebríček spoľahlivosti áut. Ako sú na tom modely rôznych kategórií?

Zverejnený najnovší index spoľahlivosti nemeckého automotoklubu ADAC poukazuje na najmenej spoľahlivé vozidlá a taktiež na modely, ktoré na cestách nesklamali.

ADAC zverejnil rebríček spoľahlivosti áut. Ako sú na tom modely rôznych kategórií?
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Asistenčná služba nemeckého automotoklubu ADAC mala počas vlaňajšieho roka menej práce. Vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu sa na cestách znížila hustota dopravy a s tým taktiež súvisiace problémy či poruchy.

Každoročné vyhodnotenie a zverejnenie štatistík teda hovorí, že v roku 2020 zaznamenal ADAC "iba" 3,386 milióna porúch, ku ktorým boli jeho "žltí anjeli" vyslaní. Ak by sme tento údaj porovnali s rokom 2019, ide o zhruba desaťpercentný pokles. 

V pravidelne vydávanom indexe spoľahlivosti automobilov, ktorý ADAC stanovuje podľa počtu výjazdov svojich žltých anjelov a množstva porúch u postihnutých áut, potom figuruje za minulý rok celkom 109 rôznych modelov 25 značiek.

Kritériami v hodnotiacich štatistikách bol vek vozidiel medzi troma až 10 rokmi (registrácia od roku 2011 po 2018) a tiež predaje za jeden rok minimálne na úrovni 10-tisíc kusov. Výsledky však neovplyvňovali poruchy ako defekt pneumatík či prázdna nádrž, teda chyby zo strany samotných vodičov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.