Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2021, 15:07

Pneumatikami to nekončí. Na tieto veci si pri jarnej údržbe auta dajte pozor

Čomu by sme mali pri jarnej údržbe svojho vozidla venovať pozornosť a na čo nezabudnúť? Poctivou kontrolou môžete spoľahlivo predchádzať drahým problémom v budúcnosti.

Pneumatikami to nekončí. Na tieto veci si pri jarnej údržbe auta dajte pozor
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Dôkladnú starostlivosť o automobil netreba podceňovať a práve jar je ideálne obdobie, ako skontrolovať stav vozidla po zime a pripraviť ho na nadchádzajúce letné obdobie. Ak by ste totiž údržbu podcenili, môže sa to neskôr premietnuť do oveľa väčších a finančne náročnejších problémov, ktoré vás určite nepotešia.

Mnohí pritom berú "údržbu" ako povinnú jazdu výhradne v podobe výmeny zimných pneumatík za tie letné a jednoduchého oplachu auta. Aby ste však čo možno najviac znížili riziko možných porúch alebo iných súvisiacich problémov, mali by ste sa zamerať aj na mnohé ďalšie oblasti a dôležité komponenty vozidla.

Pneumatiky a uskladnenie

Samozrejme, prezúvanie je základom a na túto tému sme vám priniesli už niekoľko článkov, kde sme sa venovali napríklad i správnemu uskladneniu plášťov mimo sezóny. Všeobecne by sa na letné pneumatiky malo prechádzať po dosiahnutí sedemdňového teplotného priemeru nad sedem stupňov Celzia.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.