Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2021, 00:00

Ukradnú ho aj priamo pred domom. Zlodeji sa zameriavajú na jednu dôležitú súčiastku áut

Krádeže katalyzátorov áut patria i dnes k obľúbeným zameraniam zlodejov na Slovensku. Obrana zo strany majiteľov je pritom takmer nemožná.

Ukradnú ho aj priamo pred domom. Zlodeji sa zameriavajú na jednu dôležitú súčiastku áut
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Už viackrát sme vás informovali o tom, ako niekomu moderný automobil ukradli priamo zaparkovaný pred domom. V mnohých prípadoch išlo o vozidlá, ktoré boli vybavené komfortným systémom bez kľúčového prístupu.

Vtedy dvaja zlodeji prišli s externým zosilňovačom signálu, jeden sa priblížil k domu a na diaľku zosilnil signál z kľúča položeného trebárs na poličke v spálni. Druhý medzitým skúšal otvárať dvere a "chytať" signál zosilnený svojim kolegom. Stačilo niekoľko sekúnd až minút a páchatelia už mali auto otvorené, naštartované a odchádzali preč. 

​Takto naštartované auto môžu bez väčších problémov používať a prepravovať sa sním dovtedy, kým motor znova nevypnú. To už sú ale často vo svojich privátnych garážach, kde už si s ukradnutým autom môžu robiť čo sa im zachce. Nie vždy však zlodeji upriamujú svoju pozornosť na auto, ale len na niektoré jeho diely. 

Už v minulosti sme sa stretli s kradnutím "čiapočiek" z ventilov kolies, čo bolo azda to najmenej, alebo kradnutím kolies samotných (najmä ak teda išlo o nejaké drahé kúsky). Vtedy zlodeji nechali auto stáť na tehlách a majiteľa po príchode čakal nepekný šok. A to ešte mohol byť rád, že mu auto po odmontovaní kolies nepoložili na zem. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 60% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.