Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2021, 11:35

Toto sú najpredávanejšie jazdené autá tohto roka. Ako pandémia ovplyvnila trh?

Ktoré modely si zákazníci z ponuky zánovných vozidiel vyberali v januári až marci 2021 najčastejšie? Prím hrajú stále spaľovacie motory.

Toto sú najpredávanejšie jazdené autá tohto roka. Ako pandémia ovplyvnila trh?
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Stále pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu a prísne vládne bezpečnostné obmedzenia výrazne zasiahli do životov i fungovania podnikov. Situácia sa odrazila aj na trhu nových vozidiel a jazdených áut, mnohí si kúpu automobilu nechávajú na neskôr a často za to môže i neľahká finančná situácia.

Na druhú stranu, práve individuálna doprava je v súčasnej dobe podstatne bezpečnejšia, než prepravovanie sa vlakom, autobusom alebo MHD. Vo vozidle ste sám alebo s členmi z rovnakej domácnosti ako vy. Je to jednoducho z pohľadu šírenia nákazy menšie riziko, než zdieľať priestor s ďalšími desiatkami ľudí. 

Predaj nových áut sa presunul zo showroomov na internetovú platformu a rovnako tak sa čoraz viac spoločností zaoberajúcich sa predajom zánovných vozidiel začalo orientovať na onlinový priestor. V uplynulom období to bol v zásade jediný možný spôsob, ako by sa záujemcovia k novým či jazdených autám dostali.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.