Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2021, 14:15

Chyby, ktoré vás môžu stáť desiatky eur. Mnohí vodiči o nich vôbec nevedia

Ktorým zaužívaným zlozvykom by ste sa mali počas jazdy vyhnúť? O niektorých, za ktoré si vyslúžite pokutu, ste možno doteraz ani netušili.

Chyby, ktoré vás môžu stáť desiatky eur. Mnohí vodiči o nich vôbec nevedia
Zdroj: TASR/Miroslava Siváková

Vlastníte vodičské oprávnenie dlhé roky a máte za sebou najazdené stovky tisíc kilometrov? Alebo patríte k začiatočníkom s čerstvým vodičákom či k sviatočným vodičom, ktorí na cesty vyrážajú skutočne len sporadicky?

Nech už je to akokoľvek, za volantom vozidla si môžete veľmi rýchlo vypestovať zlozvyky. Nemusí ísť pritom len čisto o chyby, ktoré vás v prípade dokázania viny budú stáť desiatky eur.

Niektoré totiž priamo ohrozujú bezpečnosť vašu i ostatných účastníkov cestnej premávky. Dali sme preto dokopy niekoľko najčastejších z nich, o ktorých možno mnohí ani len netušia, že môžu byť z pozície polície trestané nemalou pokutou. Ktoré sú to a čomu sa treba vyhnúť?

Ošpliechanie a hanlivé gestá

Daždivé počasie a letné prietrže mračien na niektorých miestach pravidelne spôsobujú, že voda nestíha kanalizáciou odtekať alebo sa množstvá vody hromadia vo výtlkoch, koľajach či dierach ciest. Je to už akýsi bežný jav, avšak spolu s ním dochádza počas jazdy autom často aj k špliechaniu vody všade naokolo.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.