Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2021, 14:31

Je to risk, ktorý sa nevypláca. Na dojazdenie zimných pneumatík v lete zabudnite

Použitím zimných pneumatík počas letnej sezóny neušetríte a dokonca ohrozujete seba i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Je to risk, ktorý sa nevypláca. Na dojazdenie zimných pneumatík v lete zabudnite
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Nadchádzajúci týždeň má na Slovensko prísť skutočne teplé jarné počasie, kedy teploty bez problémov dosiahnu 15 až 20 stupňov Celzia a to je čas, kedy už by mohla drvivá časť vodičov prezúvať zimné obutie na letné. Mnohým však v hlavách možno skrsla otázka, prečo už staršie a zjazdenejšie zimné pneumatiky "nedoraziť" počas letnej sezóny.

Jednoducho, prečo vyhadzovať zimné plášte s ešte zdanlivo postačujúcou kvalitou a na leto dobrou hĺbkou dezénu, keď tak možno ľahko ušetriť nejaké tie eurá pri kúpe nových letných pneumatík alebo predĺžiť ich životnosť tým, že ich ponecháme v spánku niekde v garáži dlhšie či dokonca celý rok?

Bezproblémové riešenie i sympatická finančná úspora, že? Najmä teda v dnešných pandémiou postihnutých časoch, dokonca sa ešte ako bonus aj vyhnete preplneným pneuservisom a stresujúcim "prezúvačom". 

V zásade takéto používanie zimných pneumatík v lete nijak priamo nezakazuje ani slovenská legislatíva. Postačí, ak pneumatiky spĺňajú predpísanú minimálnu hĺbku dezénu a môžete s radosťou jazdiť. Vo využívaní zimných pneumatík aj po skončení chladných dní vám teda nič nebráni? Omyl.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.