Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2021, 14:35

Dnešné autá sa vraj kazia najmenej. Tieto patria k najspoľahlivejším, ukazuje štúdia

Najspoľahlivejšou značkou roka 2021 sa podľa analýzy J.D. Power stal Lexus, nasleduje Porsche a KIA. Ako sú na tom však aj konkrétne modely?

Dnešné autá sa vraj kazia najmenej. Tieto patria k najspoľahlivejším, ukazuje štúdia
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Americká analytická spoločnosť J.D. Power predstavila ako každý rok svoje veľké hodnotenie spoľahlivosti aktuálnych automobilov. Štúdia meria počet problémov hlásených užívateľmi daného modelu v treťom roku jeho používania, údaje zozbiera, vyhodnotí a následne zverejní výsledky.

Hoci ide o prieskum realizovaný na americkom trhu, výpovednú hodnotu má aj pre ostatné krajiny a zákazníkov. Mnoho vozidiel sa totiž predáva aj u nás a získate tak reálny prehľad o tom, ktoré autá patria k najspoľahlivejším a ktoré v spoľahlivosti pokrivkávajú. Výsledky sa mimochodom delia na rôzne segmenty, kde sa následne ešte delia na kategórie.

Zástupcovia spoločnosti okrem iného poukazujú v súvislosti s najnovším prieskum aj na celkovo neustále sa zvyšujúcu spoľahlivosť automobilov. V tomto roku bol totiž priemer na trhu 121 problémov na sto automobilov, čo je najlepší výsledok v histórii prieskumu a zlepšenie o 10 percent v porovnaní s minulým rokom. Dá sa teda povedať, že momentálne sú automobily na doterajšom vrchole spoľahlivosti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.