Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2021, 14:05

Spoznali sme Európske auto tohto roka. Model sa bude vyrábať aj v českom Kolíne

Celkom 59 členná odborná porota motoristických novinárov vyberala zo siedmich modelov, ktoré sa dostali do užšieho výberu prestížnej európskej ankety. Víťaz už je známy.

Spoznali sme Európske auto tohto roka. Model sa bude vyrábať aj v českom Kolíne
Zdroj: caroftheyear.org

Marec znamenal minulý rok prelom a začiatok prvého výskytu koronavírusu aj u nás na Slovensku či celkovo v Európe. Vlády nariadili prísne opatrenia a sa zrušili i mnohé podujatia - jedným z nich bol tradičný ženevská autosalón, ktorý patrí k najdôležitejším motoristickým akciám roka.

Okrem toho, že značky sem často prinesú horúce novinky s plánom absolvovať svetovú premiéru, v počiatkoch autosalónu sa každoročne vyhlasujú aj výsledky prestížnej ankety Európske auto roka. Vlani sa prezentácia hodnotení konala bez divákov a inak tomu nie je ani tento rok. 

Ceremoniál bol však teraz vysielaný ako výhradne priamy prenos na internete. 59-členná porota zložená z automobilových novinárov z 22 krajín vybrala víťaza zo siedmich modelov, ktoré sa dostali do kola finalistov v prvom kole hlasovania. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.