Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2021, 11:40

Technologický súboj automobiliek. Ktoré značky ovládli trh svojimi inováciami?

Podľa analýzy spoločnosti Bristol Street Motors sú najväčším ťahúňom inovácií v automobilovom priemysle najmä ázijskí výrobcovia.

Technologický súboj automobiliek. Ktoré značky ovládli trh svojimi inováciami?
Zdroj: Honda

Automobilový trh a priemysel sa v súčasnej dobe extrémne rýchlo mení a vyvíja. Značky každý rok podávajú tisíce patentových prihlášok na nové technológie a kvôli rýchlej transformácii priemyslu výrobcovia vozidiel akoby viedli neustále technologické preteky. Do popredia sa tlačia najmä čoraz väčšie displeje, dotykové plochy, elektrifikácia, ale tiež prvky kladne ovplyvňujúce jazdné vlastnosti vozidiel a špičkoví asistenti.

Komu sa v tejto oblasti darí najviac? Aby zistili, ktoré značky najintenzívnejšie ovplyvňujú inovácie v automobilovom priemysle, spoločnosť Bristol Street Motors analyzovala údaje o patentoch z Google Patents. Výsledky sú zaujímavé a výrobca nachádzajúci sa na prvom mieste vedie v počte zaregistrovaných patentov o niekoľko dĺžok. 

Dominujú ázijské značky

„Automobilový priemysel je v súčasnosti tretím najaktívnejším odvetvím v oblasti patentov za telekomunikačným a počítačovým,” všimla si jedna z najväčších právnických firiem sveta, Freshfields Bruckhaus Deringer. Zdá sa, že prieskum spoločnosti Bristol Street Motors to iba potvrdzuje.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.