Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2021, 11:40

Niektorí vodiči to stále nevedia. Toto sú pravidlá jazdy na kruhovom objazde

Nevedomosť vodičov či nerešpektovanie značenia na "kruháčoch" môže viesť nielen k zníženiu plynulosti cestnej premávky, ale aj k nebezpečným situáciám a nehodám.

Niektorí vodiči to stále nevedia. Toto sú pravidlá jazdy na kruhovom objazde
Zdroj: Google Maps

Počet vozidiel na cestách každým rokom výrazne stúpa aj na Slovensku a spolu s nimi prichádzajú na rad aj mnohé problémy, medzi ktoré patria i kolóny vo väčších mestách alebo hlavných ťahoch. Práve zástupy áut na niektorých frekventovaných križovatkách pomáha riešiť budovanie kruhových objazdov, ktoré dokážu výrazne prispieť k plynulosti cestnej premávky.

No aj napriek tomu, že "kruháče" sú tu s nami už roky, niektorí vodiči stále neovládajú základné pravidlá cestnej premávky, ktoré s nimi priamo súvisia. Následne vznikajú naozaj nebezpečné situácie a zbytočné dopravné nehody, ktorým by sa dalo ľahko predísť.

Azda najväčšie omyly potom robia šoféri počas jazdy cez viacpruhový kruhový objazd, kde často nevedia, ako dostupné jazdné pruhy správne využívať.

Jazda cez kruhový objazd 

Aké pravidlá teda na kruhových objazdoch platia, čo by si mali vodiči zapamätať a čomu sa určite vyhnúť? Prinášame vám niekoľko tipov, ako zdokonaliť svoju jazdu, vedomosti a prispieť k plynulej doprave. V opačnom prípade totiž "kruháče" strácajú svoj zmysel.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.