Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.02.2021, 14:06

Nebezpečná chyba, ktorú vodiči v zime na cestách robia. Ohrozujete tým seba aj ostatných

Predbiehanie sypačov na zasnežených alebo zamrznutých cestách sa nemusí vyplatiť. Čo treba dodržiavať?

Zima v posledných dňoch ukazuje svoju pravú tvár a mnohé cesta na území Slovenska sa ocitli pod pokrývkou snehu či ľadu. Takéto náročné podmienky poriadne preveria schopnosti vodičov a ich schopnosť jazdy naprieč zamrznutou krajinou. Je nutné dodržiavať hneď niekoľko zásad, ktoré vám v tomto smere nepochybne pomôžu a zabezpečia zníženie rizika šmyku či iných problémov.

Venovali sme sa im v samostatnom článku, ktorý by si mali prečítať nielen začiatočníci, ale tiež skúsenejší vodiči. Opakovanie totiž nie je nikde zlé a možno ste na niektoré prvky bezpečnosti počas jazdy v zime zabudli. Samotná Národná diaľničná spoločnosť však teraz upozorňuje vo svojom videu na pomerne častú chybu, ktorú Slováci na cestách robia a nemusí sa skončiť šťastne.

Zimné obdobie je totiž čas, kedy na diaľniciach i rýchlostných cestách v plnej pohotovosti zasahujú tiež veľké stroje, aby zabezpečili zjazdnosť cestných úsekov. Majú zdvojenú funkciu odhŕňania snehu - pluhovania v prednej časti a v zadnej časti následne posýpajú vozovku. No ak majú svoju prácu vykonávať dôkladne, je dôležité, aby sa dodržiavali jednoduché pravidlá a aby im motoristi nesťažovali prácu. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.