Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2021, 11:40

Amerika ide stále proti prúdu. Toto sú najpredávanejšie autá za uplynulý rok 2020

Ktoré modely patria na americkom trhu medzi najobľúbenejšie? Rozdiely oproti preferenciám európskych zákazníkov sú markantné.

Amerika ide stále proti prúdu. Toto sú najpredávanejšie autá za uplynulý rok 2020
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Zatiaľ čo v Európe dominujú najmä obľúbené športovo-úžitkové vozidlá alebo kompaktné hatchbacky či sedany, v USA by ste ich na prvých priečkach predajov čakali len márne. Už roky totiž hrajú prvé husle prerastené plnotučné pick-upy, ktoré by sa na parkoviská pred našimi nákupnými centrami azda ani nezmestili.

Za ich popularitou na tamojšom trhu stoja odlišné podmienky, celkové využívanie áut a okrem toho taktiež podstatne lacnejšie pohonné látky. Je totiž rozdiel živiť auto tohto typu pri európskych alebo amerických cenách benzínu a nafty, preto za „veľkou mlákou“ výkonné vysoko-objemové motory ešte stále nevymreli.

​Obľúbenosť pracovných veľkých pick-upov dokazuje aj najnovšie vyhodnotenie predajnosti najrôznejších modelov za uplynulý rok 2020. Štatistiky a údaje hovoria jasne a Amerika je zdá sa stále úplne iný svet. Treba však priznať, že vrcholnú trojicu rebríčka tvoria skôr modelové rady a nie samostatné modely.

Tieto predajne úspešné automobilky totiž tak trochu "obchádzajú systém" a zverejňujú svoje čísla len pre celý modelový rad a nie pre konkrétne jednotlivé verzie, ktorých je v ponuke hneď niekoľko.

Aj preto sa umiestňujú už dlhé roky na špici zoznamu najpredávanejších áut na americkom trhu. Niet však pochýb o tom, že aj napriek tomuto nešikovnému prikrášľovaniu patria medzi najobľúbenejšie voľby zákazníkov.

Spomenúť taktiež môžeme, že u väčšiny modelov v prvej desiatke rebríčka klesli medziročné údaje predajov o niekoľko percent. Z časti za to určite môže i aktuálna pandémia koronavírusu, ktorá zdá sa ovplyvnila kúpu áut nielen na európskom, ale aj na americkom trhu.