Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2021, 13:10

Auto v zime nemusí naštartovať. Poradíme, ako sa vyhnúť hneď niekoľkým problémom

Majitelia by mali dodržiavať pravidelnú údržbu vozidla a pred zimou preveriť najmä stav akumulátora u odborníkov. Inak hrozí šanca, že ráno motor nenaskočí.

Auto v zime nemusí naštartovať. Poradíme, ako sa vyhnúť hneď niekoľkým problémom
Zdroj: Youtube.com

Keď vám ráno, pri teplote hlboko pod nulou, nenaštartuje auto, vie to poriadne pokaziť náladu aj tomu najväčšiemu optimistovi. Nie je tajomstvom, že vozidlá to majú počas mrazivých dní skutočne ťažké a majitelia by mali už v predstihu dbať na ich správnu prípravu na zimnú sezónu.

Márna snaha o naštartovanie auta nie je ničím výnimočným v aktuálnom období. V noci prituhne a ak cestujete do práce v skorých ranných hodinách, môže byť "nakopnutie" motora nemalým problémom. Existuje dokonca hneď niekoľko možností, prečo sa vám po otočení kľúčika v spínacej skrinke nepodarilo vozidlo naštartovať.

Prevencia je však v tomto prípade kľúčová. Neobnáša to iba výmenu letných pneumatík za tie zimné a prehodenie látkových koberčekov za odolnejšie gumové. Ak totiž majiteľ podcení údržbu a prípravu auta, môže zostať v tej najmenej vhodnej chvíli nemilo prekvapený a nútený narýchlo vyhľadať inú alternatívu dopravy. Čo teda nezanedbať?

Keď protestuje akumulátor

Povedzme si pravdu, jedným z najčastejších dôvodov nenaštartovania v zime je práve zlá autobatéria. Stačí zanedbať jej preventívnu kontrolu pred sezónou a vypomstiť sa môže znížená kapacita práve pri rannom štarte. Najmä teraz, keď sa rozmohla práca z domu namiesto každodenného dochádzania do roboty, upustenie od ciest za rodinou alebo známymi, zastavené víkendové výlety. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.