Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2021, 11:35

Viete, ako čo najrýchlejšie vykúriť auto? Klimatizácia vám môže pomôcť aj v zime

Robíte niektoré zo spomenutých chýb pri vykurovaní auta v mrazivých zimných dňoch aj vy?

Viete, ako čo najrýchlejšie vykúriť auto? Klimatizácia vám môže pomôcť aj v zime
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Zima so sebou nesie množstvo radostných chvíľ, avšak oškrabávanie zamrznutých okien vozidla a nastúpenie do zamrznutého interiéru k nim zrejme vonkoncom nepatrí. Nejde o rozmaznanosť vodiča, ale veľký chlad v kabíne dokáže i reálne ovplyvňovať vaše schopnosti za volantom.

Znižovať sa tak môže pozornosť a naopak zvyšovať nervozita, čo má za následok aj väčšiu pravdepodobnosť nehody. Človek je nepochybne tvor pohodlný a tak je na trhu už množstvo prípravkov a pomocníkov, ktorí vám s odstraňovaním námrazy na sklách ochotne a rýchlo pomôžu.

Platí to aj o vykurovaní kabíny, keďže k dispozícii je dnes napríklad aj nezávislé kúrenie s diaľkovým aktivovaním, kedy nemusíte z domu ani vystrčiť päty a auto sa pred vašim naplánovaným odchodom perfektne vyhreje. Rovnako i štart a prvé kilometre sú pre samotné auto podstatne jednoduchšie.

Ide však o dodatočnú investíciu, ktorú je nie každý ochotný zaplatiť. Predsa len, schopnosť vykúriť kabínu má v sebe predsa každé auto a ak si nepotrpíte na okamžitý komfort po nastúpení za volant alebo nebývate v severných oblastiach krajiny (využijete to na dlhšie obdobie v roku), postačí vám naučiť sa čo najrýchlejšie zohriať kabínu "konvenčným spôsobom". Ako na to?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.