Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2020, 00:00

Spoznáte známe automobilové legendy socializmu? Otestujte sa v kvíze

Na cestách sa už objavia iba sporadicky a ich cena každým rokom stúpa. Trúfate si rozpoznať detaily známych vozidiel z minulosti?

Spoznáte známe automobilové legendy socializmu? Otestujte sa v kvíze
Zdroj: Škoda Auto

Patríte medzi skôr narodených? Spomínate na mnohé automobilové "klenoty" z čias socializmu? Alebo ste ich fanúšikom, hoci ste toto obdobie nezažili? Socializmus trval do roku 1989 a zakončený bol následne revolúciou, pričom vtedajšie obľúbené vozidlá dnes už často patria na trhu jazdeniek k vyhľadávaným veteránom či takzvaným "young timerom". 

Ich cena aj napriek tomu, že ešte pomerne nedávno mali početné zastúpenie aj na cestách, rok čo rok stúpa a inak tomu nebude ani s ďalším pribúdajúcim vekom. Dnes už jednoducho patria medzi raritu, kde tu sa ešte na cestách objavia, avšak najčastejšie sú už skôr uskladnené v garážach zberateľov. 

Pre mnohých sú akýmsi návratom do minulosti a majú v sebe úplne iný charakter a dušu, hoci na komfortné, bezpečnostné a prehnane výkonné vlastnosti môžete asi rovno zabudnúť.

Niekoľko z týchto áut sme si vybrali do nášho kvízu, v ktorom môžete zaspomínať na ikonické vozidlá a overiť si svoje vedomosti v ich spoznávaní na základe zobrazených detailov. Dokážete získať plný počet bodov?