Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2020, 11:35

Zdanlivo nevinná zábavka môže vyjsť vodičov draho. Šmyky na parkoviskách radšej neskúšajte

Šmýkanie sa s autom, hoci aj na prázdnom parkovisku, je proti predpisom. Každé verejné parkovisko je totiž súčasťou ciest a dopravnej premávky.

Zdanlivo nevinná zábavka môže vyjsť vodičov draho. Šmyky na parkoviskách radšej neskúšajte
Zdroj: Youtube.com/CboysTV

Aj keď pre obyvateľov nižšie položených oblastí na Slovensku je snehová nádielka v dnešnej dobe skôr vianočným zázrakom, pre ľudí pohybujúcich sa v severných častiach to nie je nič neobvyklé a často im spôsobuje svojou výdatnosťou i nemalé problémy.

Nech už sa nachádzate v ktorejkoľvek časti, sneh k zimnej sezóne akosi patrí a azda každý v krajine si ho počas roka aspoň na pár dní či hodín užije. Neoddeliteľnou súčasťou snehovej pokrývky je zhoršenie jazdných podmienok na cestách, ktoré môžu byť v spojení s neskúseným vodičom receptom na nepeknú nehodu alebo škodovú udalosť.

Ohroziť pritom nemusíte iba sám seba a svoje vlastné auto, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky a chodcov na okolí. Stačí pritom iba chvíľka nepozornosti na nedostatočne upravenej zasneženej alebo zamrznutej ceste a tragédia môže byť na svete.

Mnohí preto využívajú zasnežené parkoviská na osvojenie si správania auta v takýchto krízových situáciách, no taktiež sa nájdu aj takí, ktorí na veľkých plochách "driftujú" len tak pre zábavu a z dlhej chvíle. Neodporúčame to, ak si nechcete zarobiť na zbytočné problémy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.