Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2020, 14:30

Ktoré auto predstavuje najlepšiu kúpu roka? Víťaz ankety porazil aj Škodu Octavia

Odborná porota, zložená z renomovaných motoristických novinárov z 31 európskych štátov, hodnotila modely a vyberala ten najlepší. Tituly boli udelené aj v ďalších kategóriách.

Ktoré auto predstavuje najlepšiu kúpu roka? Víťaz ankety porazil aj Škodu Octavia
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Kúpa nového automobilu nie je jednoduchá. Okrem toho, že na trhu je dnes obrovské množstvo najrôznejších modelov, ide tiež o nemalú investíciu a tak je dobré starostlivo si rozmyslieť, do ktorého kúska svoje financie vložiť. Do úvahy by ste samozrejme mali brať cenu a tiež samotný typ vozidla (segment), ktorý bude do čo najväčšej miery vyhovovať vašim potrebám. 

Zároveň je vhodné ešte pred kúpou prezistiť, ako je na tom vyhliadnutý automobil z pohľadu spoľahlivosti, cenového pomeru či aké hodnotenia dostal napríklad od organizácií zaoberajúcich sa bezpečnosťou. Na všetky tieto informácie vám poslúžia mnohé rebríčky, ktoré odborníci vytvárajú a publikujú.

Jedným z prestížnych hodnotení je aj cena AUTOBEST Award, ktorá patrí k tým najprestížnejším v Európe a medzinárodná odborná porota ju udeľuje každoročne nepretržite už od roku 2001. A ani tento pandémiou sužovaný rok nie je žiadnou výnimkou. 

Odborná porota je pritom zložená z renomovaných motoristických novinárov z celkom 31 európskych štátov, po jednom odborníkovi za každý štát. Zastúpenie tu mala aj Česká republika či Slovensko.

Víťazné modely

Pri vyhlasovaní bolo ohodnotených hneď niekoľko rôznych kategórií, okrem hlavnej ceny "Najlepšia kúpa roka" sa teda dal získať aj titul TECHNOBEST (zameranie na technológie), ECOBEST (zameranie na ekológiu) a nechýbali ani hodnotenia zameriavajúce sa na bezpečnosť, spoločnosť ako takú, dizajn, smart riešenia a športové ambície. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.