Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2020, 14:10

Maličkosť, ktorá sa vám môže vypomstiť. Hrozí pokuta i odobratie dokladov od auta

Vyhnite sa zbytočným problémom a finančným postihom tak, že pred jazdou si auto vždy dôkladne skontrolujete. Najmä počas zimnej sezóny.

Maličkosť, ktorá sa vám môže vypomstiť. Hrozí pokuta i odobratie dokladov od auta
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Zimné obdobie prináša vodičom množstvo nástrah, ktoré sa im môžu pri nedbanlivosti veľmi ľahko vypomstiť. Nehovoríme pritom len o zvýšenej opatrnosti, prispôsobení jazdy stavu vozovky a poveternostným podmienkam, ale tiež o niekoľkých drobnostiach z pohľadu údržby vozidla.

Poznáte to aj vy? Na ceste stretnete auto, ktoré je "od hlavy po päty" špinavé a vy máte čo robiť, aby ste rozpoznali typ vozidla, jeho farbu či podobu evidenčného čísla vozidla (EČV). Sneh a špinavé či soľou posypané cesty v zime často úplne znečistia zadnú i prednú časť auta a v mnohých prípadoch až tak, že okrem dôležitých svetiel je i evidenčné číslo vozidla úplne nečitateľné.

​Pozrite si aj niekoľko tipov, ako správne absolvovať očistu auta:

Vodiči by si mali uvedomiť, že pravidelná očista automobilu by mala byť neodmysliteľnou súčasťou údržby nielen v horúcich letných mesiacoch, ale hlavne v zime. Práve v týchto mesiacoch sa totiž počasie rýchlo mení a znečistenie áut je výraznejšie i častejšie.

Udržiavaním čistého auta pritom prispievate aj k životnosti samotnej karosérie, ktoré môže dlhodobým pôsobením vlhkosti a posypovej soli začať korodovať. Nehovoriac potom o tom, že nečitateľnosť tabuľky EČV môže spôsobiť aj samotný sneh a ľad. Výsledkom môže byť zbytočná pokuta či vážnejšie problémy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 55% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.