Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2020, 11:35

​Toto sú najpredávanejšie jazdené autá tohto roka. Rapídne klesol počet a stúpli ceny

  • Pre nedostatok áut na trhu sa ceny jazdeniek zvýšili o desatinu a pokračujúci rast skupina AURES Holdings očakáva aj v nasledujúcom roku.
  • Ktoré modely sa v on-line priestore predávali tento rok najlepšie a aký bol ich pomer? Pozrite si prehľadný rebríček v galérii.
​Toto sú najpredávanejšie jazdené autá tohto roka. Rapídne klesol počet a stúpli ceny
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Neľahká situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu sa tento rok podpisuje na automobilovom trhu, predajných číslach a celkovom zameraní automobiliek i predajcov ojazdených áut. Najrôznejšie obmedzenia ich donútili už počas prvej vlny urýchliť prechod na online ponuku a predaj vozidiel, pričom sa k tomuto scenáru vracajú aj počas aktuálnej druhej vlny.

Nie všetkých však zasiahlo pôsobenie pandémie rovnako. Napríklad Porsche sa môže pochváliť ešte lepšími výsledkami než po minulé roky a napríklad skupina AURES Holdings tento rok aj napriek dvom vlnám pandémie koronavírusu predá vo svojej sieti autobazárov AAA AUTO až 70-tisíc vozidiel, čo bude piaty najlepší výsledok v 28-ročnej histórii spoločnosti.

​Rovnako, ako v iných sektoroch maloobchodu, aj na trhu ojazdených vozidiel urýchlila pandémia koronavírusu rozvoj on-line predaja. Nástup nakupovania ojazdených áut prostredníctvom webu začal už pred pandémiou, ale počas tohto roku sa z neho na trhu vozidiel stala hlavná téma. 

„Náš celoročný počet predaných áut v skupine bude až 70-tisíc. On-line predaje sa na tom budú podieľať možno až desiatimi percentami, zatiaľ čo v bežnom roku to skôr bývalo len pár promile,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete AAA AUTO. 

Môže sa pod to podpísať aj vyšší záujem ľudí o kúpu vlastného vozidla, keďže práve individuálna doprava je v aktuálnych ťažkých korona časoch považovaná za bezpečnejšiu. Množstvo ľudí sa teda rozhodlo pre kúpu auta a vnímajú ho ako "ochranné opatrenie".

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.