Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2020, 14:05

Osem vecí, ktoré s autom v zime určite nerobte. Čakajú vás zbytočné i drahé problémy

Prinášame vám niekoľko užitočných tipov, čomu sa počas prichádzajúcej zimy vyhnúť a ušetriť si tak problémy i financie.

Osem vecí, ktoré s autom v zime určite nerobte. Čakajú vás zbytočné i drahé problémy
Zdroj: Archív HN

Nadchádzajúce zimné obdobie dáva každoročne poriadne zabrať vodičom i samotný vozidlám. Na jednej strane sú tu poveternostné podmienky, ktoré nie sú počas zimných mesiacov práve ideálne, na strane druhej je tu i ľudský faktor, ktorý k poškodeniu auta môže viac či menej prispievať. 

Samozrejmosťou by už v týchto dňoch mala byť absolvovaná výmena letných pneumatík za zimné, prípadne jazda na celoročných plášťoch (v prípade sporadickej jazdy, najmä v meste a v oblastiach bez snehu).

Treba brať na vedomie aj fakt, že celoročné typy pneumatík vám nezaistia tak dobré vlastnosti ako letné plášte v lete a zimné v zime. Stále sú iba istým kompromisom v oboch obdobiach.

​Pri pneumatikách by rozhodne starostlivosť o vozidlo nemala končiť. Tejto téme sme sa venovali nedávno v samostatnom článku, kde sme vysvetlili, na čo by ste ako vodič či majiteľ automobilu nemali v príprave na zimnú sezónu zabúdať.

Teraz vám v prehľadnej galérii vyššie prinášame osem stručných najčastejších chýb či zlozvykov, ktoré vám môžu spôsobiť nepríjemnosti či zbytočne nemalé finančné výdavky pri využívaní auta v zime.