Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2020, 11:34

​Vyškolili by ste automechanika? Otestujte sa v kvíze pre skutočných expertov

Vyznáte sa v technických oblastiach áut a ich častiach alebo radšej aj najmenší problém zverujete do rúk odborníkom v servisných centrách?

​Vyškolili by ste automechanika? Otestujte sa v kvíze pre skutočných expertov
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Technická stránka áut súčasnosti je čoraz zložitejšia a podstatne prepracovanejšia než roky predtým. V minulosti vám na opravu auta stačil s prehľadom jeden kľúč a základné znalosti, dnes už sa bez návštevy servisu pri moderných vozidlách zrejme nezaobídete ani pri ľahších úkonoch. 

Početné zastúpenie asistenčných a bezpečnostných systémov na jednej strane prispieva k ochrane posádky a výrazne zvyšuje komfort cestovania, na strane druhej môžu byť tieto technológie i zdrojom potencionálnych problémov. Rovnako to platí o digitalizácii kabíny, množstve prvkov bohatej výbavy, elektronických systémoch a extrémne nadopovaných motoroch.

Väčšina častí sa však rapídne mení v prospech vodiča, iné si zachovávajú svoju funkciu aj napriek plynúcim rokom. Trúfate si v našom ťažkom kvíze pre technologických a technických expertov dosiahnuť plný počet bodov? Alebo vedomosti o "útrobách" vozidiel nie sú práve vašou šálkou kávy? Otestujte sa nižšie.