Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2020, 14:04

Musíte nosiť ochranné rúško aj v aute? Na tieto zásady teraz určite nezabúdajte

Čo by ste mali dodržiavať pri jazde autom v aktuálnej neľahkej pandémiou postihnutej situácii?

Musíte nosiť ochranné rúško aj v aute? Na tieto zásady teraz určite nezabúdajte
Zdroj: Pexels.com/Norma Mortenson

"História" sa znova opakuje a na Slovensku od 15. októbra opäť nadobúdajú platnosť prísne opatrenia vlády a Úradu verejného zdravotníctva SR. Obyvatelia sú už teda v súčasnosti povinní nosiť rúško nielen v interiéri, ale aj v exteriéri (s určitými výnimkami).

Mnohým sa teda naskytá otázka, či sa táto povinnosť vzťahuje aj na nosenie rúška počas jazdy autom. Práve osobné vozidlá sa v týchto dňoch javia ako skvelá voľba, nakoľko individuálna doprava dokáže výrazne znížiť riziko nákazy novým koronavírusom než je tomu napríklad u MHD.

Aj tu je však potrebné dodržiavať hneď niekoľko dôležitých zásad, ako pri využívaní automobilu správne postupovať a čomu by sme sa mali radšej vyvarovať.

Rúško v aute?

Ako sme už načrtli, mnohých určite zaujíma povinnosť nosenia rúška vo vozidle. Na túto tému sme oslovili i samotnú políciu už počas prvej vlny na jar, avšak rovnaký scenár platí i v súčasnej situácii.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.