Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.10.2020, 11:46

Škoda, Audi či Nissan? Toto sú najlepšie malé SUV, ktoré dnes môžete kúpiť

Premýšľate nad kúpou kompaktného SUV, respektíve crossovera? Vo výbere vám môže pomôcť rebríček britského portálu What Car?, ktorý sa na tento segment zameral.

Škoda, Audi či Nissan? Toto sú najlepšie malé SUV, ktoré dnes môžete kúpiť
Zdroj: Škoda

Segment športovo-úžitkových vozidiel ovládol trh a dnes už snáď ani nie je značky, ktorá by neponúkala minimálne jeden model vo svojej ponuke. Čoraz viac sa však do popredia dostávajú aj ďalšie alternatívy na zdvihnutom podvozku a teda štýlové SUV-kupé či veľmi obľúbené malé SUV, respektíve crossovery.

Dokonca sa dá povedať, že v predajoch stoja ešte nad bežnými SUV. Môže za to najmä kompaktná veľkosť pre ľudí, ktorí sa boja jazdy či parkovania s plnotučným športovo-úžitkovým autom, ale taktiež poskytujú vysoko nastavenú polohu vodiča, slušnú praktickosť a svalnatý vzhľad. Okrem toho majú výhodu v nižšej kúpnej cene a menších nákladoch na prevádzku.

Britský portál What Car? pripravil výber desiatich najlepších malých SUV, ktoré si dnes môžete zaobstarať. Zároveň hovoria aj o ich pozitívnych a negatívnych stránkach, ktoré je dobré pred kúpou zvážiť a v mnohých prípadoch môžu rozhodnúť o konečnom výbere. Seat, Audi, Nissan či napríklad Ford. Ktorý z modelov v rebríčku najviac zaujal vás?