Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2020, 00:00

Spoznáte menej časté dopravné značky? Tento kvíz poriadne preverí vaše vedomosti

Je nevyhnutné vedieť, čo v doprave znamenajú najrôznejšie označenia. Dokážete v teste dosiahnuť plný počet bodov?

Spoznáte menej časté dopravné značky? Tento kvíz poriadne preverí vaše vedomosti
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák (ilustračná snímka)

V aktuálnej situácii sadajú ľudia do áut oveľa častejšie než inokedy. Môže za to do veľkej miery pandémia nového koronavírusu a fakt, že práve individuálna doprava je momentálne podstatne bezpečnejšia než preprava autobusmi a vlakmi.

Kvôli tomuto faktu však môžeme na cestách stretávať i menej skúsených vodičov, ktorí môžu mať vo vedení vozidla isté rezervy. Ak k nim patríte i vy, možno vám pomôže preveriť svoje vedomosti náš kvíz zoskupujúci menej často vyskytujúce sa dopravné značky.

Práve rozlišovanie označení v doprave je jednou z najkľúčovejších vecí, ktoré by sme mali ako užívatelia áut zvládať a v prípade ich porušenia môžete ohroziť seba či ostatných účastníkov cestnej premávky.

Učia sa už v autoškole, no po rokoch alebo veľmi sporadickom jazdení môžeme na ich významy trochu pozabudnúť. Nehovoriac o tom, že z času na čas pribudne k tým zaužívaným i nejaká nová značka.

Aký ste teda vodič? Vypracujete všetky otázky na jednotku alebo by ste sa mali čo najskôr vrátiť k podkladom pre autoškoly?