Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2020, 06:20

Považujete sa za automobilového experta? Tento kvíz preverí vaše schopnosti

Trúfate si správne rozlúštiť dvojice v našom kvíze? Priraďte správnu krajinu k jej označeniu na tabuľkách EČV.

Považujete sa za automobilového experta? Tento kvíz preverí vaše schopnosti
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Naprieč krajinami sa legislatíva v súvislosti s povinnosťami vodiča a schválením auta do prevádzky mení. Existujú však prvky, ktoré sú naprieč štátmi v podstate totožné alebo len decentne pozmenené. Platí to napríklad pri tabuľkách EČV, u ktorých sa možno mení ich tvar, umiestnenie či označenie písmenom a grafikou, no ich povinnosť osadenia na vozidle a význam zostáva.

Všetky vozidlá, ktoré chcú bez problémov a oficiálne jazdiť po cestnej komunikácii, totiž musia mať osadené evidenčné číslo vozidla, podľa ktorého sa dá konkrétny kus spoznať. Prideľuje sa najmä motorovým vozidlám a túto značku nájdeme vo väčšine prípadov pripevnenú na prednej i zadnej časti vozidiel, hoci napríklad v amerických štátoch sa tabuľky pripevňujú len na zadnú časť auta.

Či už tento prvok voláte EČV alebo podľa staršieho znenia ŠPZ, podľa údajov na týchto tabuľkách dokážete určiť, kde je vozidlo registrované. V kvíze nižšie sme si preto pripravili 10 snímok, podľa ktorých budete musieť pôvod tabuľky spoznať. Dokážete určiť konkrétnu krajinu?