Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2020, 11:43

Kam v aute patrí detská autosedačka? Problému sa venuje priamo polícia

Pripravte sa na cestovanie s deťmi správne a s ohľadom na maximálnu bezpečnosť. Polícia radí, ako využívať detské autosedačky.

Kam v aute patrí detská autosedačka? Problému sa venuje priamo polícia
Zdroj: Youtube (Ilustračná snímka)

Letné obdobie je nepochybne spájané aj s rodinnými výletmi, pričom môže ísť aj o mladé rodiny s dieťaťom. Nie každý vodič však vie, ako a kde umiestniť detskú sedačku. V prípade, že bude umiestnenie nesprávne, môžete pri kontrole dostať mastnú pokutu, no taktiež hrozí riziko zranenia dieťaťa pri prípadnej zrážke.

Problematike sa aktuálne venuje na svojej oficiálnej facebookovej stránke profil Polície Slovenskej republiky so zameraním na Bratislavský kraj.

Tá v statuse hovorí, že o uvedenej problematike pojednáva osobitný predpis, v tomto prípade Nariadenie vlády SR č. 554 z roku 2006 Z.z, o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií.

Nariadenie bolo pritom novelizované v roku 2014 a pre každého je znenie voľne dostupné na internete. "Rozhodujúcimi faktormi sú výška a váha dieťaťa," upozorňuje polícia. 

Dieťa s telesnou výškou menšou ako 150 centimetrov pri preprave vo vozidle vybavenom bezpečnostným systémom musí byť upínané zabudovaným alebo nezabudovaným detským zadržiavacím zariadením, ktoré je vhodné pre telesnú konštitúciu dieťaťa, v súlade s dvoma bodmi.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.