Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 15:10

Plánujete cestu na dovolenku autom? Poradíme, na čo by ste nemali zabudnúť

Dôkladná príprava (nielen auta) pred dlhou trasou pomôže predchádzať nečakaným problémom, ktoré vám ľahko pokazia dovolenkovú pohodu.

Plánujete cestu na dovolenku autom? Poradíme, na čo by ste nemali zabudnúť
Zdroj: Archív HN (Ilustračná snímka)

Polovica letnej sezóny je už za nami, no ak sa na dovolenku ešte len chystáte, práve auto môže byť ideálnym dopravným prostriedkom. Najmä v aktuálnej neľahkej situácii v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Individuálna doprava vám pritom nedá len väčší pocit bezpečia pred možnou nákazou (napríklad oproti cestovaniu lietadlom a podobne), ale tiež ohromnú dávku slobody.

Nie ste totiž závislí na časovom harmonograme a cestou za relaxom sa môžete zastaviť na množstve zaujímavých ciest už počas jazdy na dovolenku. Netreba však zabúdať ani na správnu a dôkladnú prípravu, aby vás počas cestovania nič nepríjemne neprekvapilo. Prinášame vám preto niekoľko jednoduchých tipov, na čo pred vycestovaním nezabudnúť.

Ochrana a príprava

Ešte pred cestou si odporúčame preštudovať aktuálne nariadenia či obmedzenia v konkrétnej krajine, do ktorej cestujete alebo cez ktorú budete počas cesty prechádzať. Nedopatrením by ste sa totiž v momentálnej situácii mohli ľahko dostať do nepríjemností (potreba negatívneho testu a podobne). Naštudujte si trasu, zvoľte si prípadné "oddychové body" a ako sme spomínali vyššie, môžete sa cestou zastaviť na zaujímavých miestach. 

Najčastejšie sa počas jazdy dotýkate kľučiek, volantu, stredového tunela a tlačidiel, preto sa snažte tieto miesta pred jazdou i po každej zastávke dezinfikovať. Taktiež si nezabudnite do batožiny pribaliť niekoľko rúšok a rukavíc. Nikdy totiž neviete, kedy ich budete potrebovať a to aj v krajinách, kde to nariadenia priamo neprikazujú. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.