Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2020, 11:20

Trend, ktorý môže mať tragické následky. Polícia upozorňuje, ako jazdiť na elektrokolobežke

Pozrite sa, čo všetko sú majitelia obľúbených elektrických kolobežiek povinní podľa zákona dodržiavať.

V poslednom čase dávajú ľudia čoraz viac prednosť alternatívnej doprave. Z automobilov presadajú do MHD, no kvôli opatreniam v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 sa do popredia v súčasnosti dostávajú bicykle či elektrické kolobežky. Tie zažívajú "boom", stretnúť na nich v meste ľudí nie je žiadny problém a rovnako tak možno nájsť napríklad v Bratislave i službu ich zdieľania.

Vzhľadom na to, že v premávke ich počet už od minulého roka poriadne stúpa, pristúpila ešte v decembri 2019 polícia k novele zákon. Tá sa dotkla užívateľov kolobežiek s prídavným elektrickým motorčekom, ktorí sa teraz v podstate radia medzi cyklistov a musia dodržiavať aj rovnaké pravidlá.

Aj napriek tomu sa mnohí na kolobežke dopúšťajú priestupkov a ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky svojou neohľaduplnou jazdou. Polícia preto na svojom oficiálnom facebookovom účte zverejnila poučné video, v ktorom zhrnula dôležité základné pravidlá pre užívanie elektro-kolobežiek.

Ohrozujú seba i ostatných

Kolobežky s prídavným elektrickým motorčekom sú šikovnou novinkou, ktorú si zamilovali i mnohí Slováci. Niet sa čomu čudovať, kvôli možnosti zloženia si ju viete vziať aj do MHD (pozor však na rozmery a kúpu lístka), dojazd 20-30 kilometrov bez problémov vystačí na bežné premávanie sa v meste a ak by vám aj náhodou dochádzala "šťava", väčšinou trvá nabíjanie zhruba tri hodinky. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.