Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2020, 11:40

Toto sú najpredávanejšie autá sveta. Japonci predbehli plnokrvnú Ameriku

Ak sa rozhodujete, ktoré vozidlo zvoliť, možno vám pomôže aktuálny rebríček globálne najobľúbenejších modelov.

Toto sú najpredávanejšie autá sveta. Japonci predbehli plnokrvnú Ameriku
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Plánujete kúpu auta? Či už sa rozhodnete pre úplne nové vozidlo nakonfigurované podľa vašich predstáv, alebo dáte prednosť jazdenému, možno vám pomôže nový rebríček najobľúbenejších modelov vo svete.

Známy analytický portál focus2move.com zverejnil výsledky predaja z globálneho automobilového trhu. Zoskupili teda dáta a usporiadali jednotlivé modely aj s konkrétnymi číslami predajov vo svetovom meradle za prvých päť mesiacov tohto roka. 

Japonci predbehli americkú stálicu

Ak začneme od konca, na 10. mieste sa umiestnil obľúbený kompakt od Volkswagenu s označením Golf, ktorého sa od januára do mája 2020 predalo celkom 178 040 kusov.

Deviate miesto patrí kolegovi Volkswagenu Tiguan s predanými 193 264 kusmi . Na ôsmom mieste je Honda Civic, z ktorej sa výrobcovi podarilo predať celosvetovo 222 907 kusov. 

Nad Hondou Civic potom stojí Honda CR-V s predanými 230 787 kusmi, ktorá stráca 500 predaných exemplárov na Chevrolet Silverado stojaci na šiestom mieste s celkom predanými 231 287 vozidlami. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.