Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2020, 14:20

Niektorí vodiči nevedia, čo v aute nosiť. Polícia vo videu priblížila povinnú výbavu

Čo by vám vo vozidle nemalo chýbať? Pred vyrazením na cesty si prítomnosť všetkých povinných prvkov radšej dôkladne skontrolujte.

Niektorí vodiči nevedia, čo v aute nosiť. Polícia vo videu priblížila povinnú výbavu
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Obsah povinnej výbavy by nemal prekvapiť žiadneho vodiča, hoci veľakrát sa stane, že najmä tí starší za desiatky rokov akosi prestali sledovať dianie a zmeny, ktoré v súvislosti s prvkami povinnej výbavy auta nastali. Ten lepší prípad je, ak v aute nosíte "zbytočne" veľa vecí, než zákon stanovuje. Samozrejme nevylučujeme, že každé z nich sa vám v krízovej situácii môžu hodiť.

Horšie na tom budete, ak pri cestnej kontrole polícia nenájde v obsahu povinnej výbavy všetky potrebné prvky. Aby ste sa zbytočným problémom a finančným postihom v podobe pokuty vyhli, polícia na svojom facebookovom účte zverejnila krátke poučné video, v ktorom všetky potrebné veci povinnej výbavy zhrnula. 

Čo nesmie chýbať?

Okrem vodičského, občianskeho a technického preukazu či uzatvoreného PZP (Povinného zmluvného poistenia)/bielej kartičky je základom povinnej výbavy stále i autolekárnička. Hoci sa v roku 2018 menili pravidlá a nie je potrebné ju meniť už tak často, stále je dôležité udržiavať ju v nepoškodenom stave a jej obsah musí vyhovovať legislatíve.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.