Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2020, 14:10

Oškreli ste auto na parkovisku? Ak spanikárite, môžete prísť o stovky eur či vodičák

Od decembra 2019 nadobudla účinnosť novela zákona, ktorá znižuje sankcie a rozlišuje nehodu a škodovú udalosť. Zbabelosť vás aj napriek tomu môže vyjsť draho.

Oškreli ste auto na parkovisku? Ak spanikárite, môžete prísť o stovky eur či vodičák

Pozná to väčšina majiteľov automobilov. Aj napriek tomu, že v noci parkujete svoje vozidlo napríklad v bezpečí garáže, pri výjazde na nákupy sa ľahko môže stať, že si to na parkovisku od nepozorného vodiča odnesie práve váš nárazník či dvere. Každý takýto nález sa potom podpisuje na vráskach a zabolí to najmä vtedy, ak ide o nové auto.

Samozrejme, spôsobiť "ťukanec" na parkovisku sa môže podariť komukoľvek. Niekedy za to môže chvíľka nepozornosti, inokedy preplnené a úzke parkovacie miesta. Tak či onak, žiadna výhovorka neobstojí, ak z miesta incidentu odídete a majiteľ poškodeného auta sa odrenine na karosérii začne skutočne naplno venovať.

Sankcie sú už miernejšie

Ak sa vám náhodou podarí poškodiť cudzie vozidlo, malo by byť nevyhnutnosťou (nielen zo slušnosti) zostať na mieste a ak sa majiteľ poškodeného auta nenachádza v okolí, je potrebné aj pri menších škodových udalostiach privolať políciu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.