Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2020, 14:15

Toto je 10 najspoľahlivejších áut. Bez problémov najazdia vyše 300-tisíc kilometrov

Podľa americkej organizácie Consumer Reports sú tieto vozidlá ideálne "držiaky", ktoré zvládnu bez výrazných problémov dosahovať poriadny nájazd kilometrov.

Toto je 10 najspoľahlivejších áut. Bez problémov najazdia vyše 300-tisíc kilometrov
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Známa a v podstate najväčšia americká spotrebiteľská organizácia Consumer Reports o sebe dáva opäť vedieť a zverejnením svojho nového rebríčka môže pomôcť pri výbere vozidla možno aj vám. Pravidelne zhromažďuje dáta, ktoré následne vyhodnocuje a zostavuje najrôznejšie zoznamy pre spotrebiteľov.

Aktuálne uverejnila rebríček 10 najspoľahlivejších áut, ktoré bez problémov najazdia minimálne 200-tisíc míľ - teda 320-tisíc kilometrov. Údaje zozbierala z prieskumu medzi americkými spotrebiteľmi. V prvej desiatke pritom nie je núdza o automobily patriace do rôznych segmentov.

​Zastúpenie v rebríčku teda majú kompaktné autá, sedany, rodinné minivany, terénne vozidlá a hoci ide o americký výber, niektoré z modelov sú k dispozícii aj u nás. Z prieskumu jasne vyplýva a znova sa potvrdzuje, že v spoľahlivosti a životnosti stále jasne dominujú japonské značky automobilov.

Hodnotenie je založené na percentuálnom podiele exemplárov daného automobilu s najmenej 320-tisíc kilometrami na odometri, ktoré za uplynulý rok nemali žiadne technické problémy.

Pre amerických vodičov je takýto prieskum dôležitou informáciou pri kúpe jazdeného auta a ak v súčasnej neľahkej situácií taktiež premýšľate nad kúpou jazdenky, môže byť nápomocný i pre vás.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 61% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.