Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2020, 15:20

Toto je 10 najpredávanejších áut na Slovensku. V rebríčku dominuje jedna značka

Ak plánujete kúpu auta, možno vám pri výbere poslúži k dobru rebríček najobľúbenejších vozidiel na slovenskom trhu za prvý štvrťrok 2020.

Toto je 10 najpredávanejších áut na Slovensku. V rebríčku dominuje jedna značka
Zdroj: netcarshow.com (Ilustračná snímka)

Koronavírus spôsobil v uplynulých mesiacoch a najmä teda od marca prepad predajov mnohých produktov. Patria medzi ne nepochybne i automobily, keďže kvôli prísnym opatreniam pre zamedzenie šírenia nákazy Covid-19 museli výrobcovia stopnúť produkciu aj v slovenských závodoch.

Všeobecne sa však znížil aj celkový dopyt, keďže ľudia nemali o nákup nových áut záujem a mohla za to možno i horšia finančná situácia spojená so zatvorenými podnikmi či znížením platov. Počas prvých troch mesiacov sa "koronakríza" ešte nestihla naplno prejaviť na slovenských predajoch áut, avšak je možné sledovať o niečo nižšie čísla.

Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) aktuálne uverejnil predajné čísla modelov áut za prvý štvrťrok 2020, pričom polovicu tohto rebríčka dokonca dokázala ovládnuť jedna značka. Podľa združenia sa na Slovensku predalo za prvé tri mesiace tohto roka celkovo 18 966 nových osobných vozidiel, pričom vlani to bolo o takmer päťtisíc (4 931) kusov viac. I to hovorí niečo o opatrnosti Slovákov v aktuálnej krízovej situácii.