Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2020, 07:50

Plánujete dojazdiť zimné pneumatiky v lete? Je to hazard, ktorý sa neoplatí

Ponechaním zimných pneumatík aj počas letnej sezóny nielen že nemusíte ušetriť, ale ohrozujete seba i ostatných účastníkov cestnej premávky.

Plánujete dojazdiť zimné pneumatiky v lete? Je to hazard, ktorý sa neoplatí
Zdroj: Dreamstime

Chladné počasie je už zdá sa nadobro za nami, takže by už mala mať väčšina slovenských vodičov zimné pneumatiky prezuté a vozidlo pripravené na nasledovnú letnú sezónu. Tí, ktorí bývajú vo vyššie položených častiach krajiny možno ešte váhajú, no aj ich sa výmena plášťov bude čoskoro týkať.

Mnohí však výmenu kvôli veku alebo pomerne zjazdenému dezénu odložia a povedia si, že počas letnej sezóny pneumatiky dojazdia a následne ich vyhodia. Takéto zmýšľanie má mnoho vodičov a pritom možno ani len netušia, akému nebezpečenstvu vystavujú seba a ostatných pasažierov či účastníkov cestnej premávky. 

Dojazdenie sa neoplatí

Využívať zimné obutie kolies v letných teplých mesiacoch im má priniesť finančnú úsporu. Veď prečo vyhadzovať zdanlivo ešte použiteľné pneumatiky, keď ešte môžu pár mesiacov poslúžiť? 

Slovenská legislatíva takéto používanie zimných pneumatík v lete v podstate nijak priamo nezakazuje. Postačí, ak pneumatiky v lete spĺňajú predpísanú minimálnu hĺbku. Zdá sa teda, že vám vo využívaní zimných pneumatík aj po skončení chladných dní nič nebráni.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 73% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.