Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2020, 13:40

​Test letných pneumatík pre populárne SUV. Ktoré sú na tom najlepšie a ktorým sa vyhnúť?

Vlastníte kompaktné SUV a rozhodujete sa pri kúpe pneumatík, ktorú značku zvoliť? Pomôcť môže nedávny test nemeckého autoklubu ADAC.

​Test letných pneumatík pre populárne SUV. Ktoré sú na tom najlepšie a ktorým sa vyhnúť?
Zdroj: ADAC

Kompaktné SUV sa tešia skutočne veľkej obľube u verejnosti. Dokazuje to 38 percentný podiel, ktorý mal práve segment kompaktných športovo-úžitkových vozidiel na predajoch všetkých vozidiel na európskom trhu počas minulého roka. Modely spadajúce do tejto skupiny ponúka drvivá väčšina výrobcov a dopyt po nich neutícha.

Vzhľadom na tieto skutočnosti a zároveň príchod jarného počasia, ktoré sa priamo spája aj s nutnosťou prezúvania zimných pneumatík na letné, sa zameral nemecký autoklub ADAC vo svojom prvom teste letných pneumatík práve na plášte určené pre túto triedu áut.

Konkrétne ide o rozmer letných pneumatík 235/55 R17, ktoré sa najčastejšie používajú najmä u kompaktných SUV a testom prešlo celkom 12 plášťov od rôznych výrobcov.

Ako skúška pozostávajúca z piatich "disciplín" dopadla? Odborníci hodnotili sa zamerali na vlastnosti letných plášťov tak na suchej, ako aj na mokrej vozovke, pričom hodnotili úroveň hluku, vplyv na spotrebu a taktiež celkové opotrebenie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.