Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2020, 13:40

​Test letných pneumatík pre populárne SUV. Ktoré sú na tom najlepšie a ktorým sa vyhnúť?

Vlastníte kompaktné SUV a rozhodujete sa pri kúpe pneumatík, ktorú značku zvoliť? Pomôcť môže nedávny test nemeckého autoklubu ADAC.

​Test letných pneumatík pre populárne SUV. Ktoré sú na tom najlepšie a ktorým sa vyhnúť?
Zdroj: ADAC

Kompaktné SUV sa tešia skutočne veľkej obľube u verejnosti. Dokazuje to 38 percentný podiel, ktorý mal práve segment kompaktných športovo-úžitkových vozidiel na predajoch všetkých vozidiel na európskom trhu počas minulého roka. Modely spadajúce do tejto skupiny ponúka drvivá väčšina výrobcov a dopyt po nich neutícha.

Vzhľadom na tieto skutočnosti a zároveň príchod jarného počasia, ktoré sa priamo spája aj s nutnosťou prezúvania zimných pneumatík na letné, sa zameral nemecký autoklub ADAC vo svojom prvom teste letných pneumatík práve na plášte určené pre túto triedu áut.

Konkrétne ide o rozmer letných pneumatík 235/55 R17, ktoré sa najčastejšie používajú najmä u kompaktných SUV a testom prešlo celkom 12 plášťov od rôznych výrobcov.

Ako skúška pozostávajúca z piatich "disciplín" dopadla? Odborníci hodnotili sa zamerali na vlastnosti letných plášťov tak na suchej, ako aj na mokrej vozovke, pričom hodnotili úroveň hluku, vplyv na spotrebu a taktiež celkové opotrebenie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.