Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2020, 08:40

Je už čas na prezúvanie pneumatík? Neunáhlite sa, je tu zásadná podmienka

Poradíme, čo by ste mali pri zvažovaní výmeny pneumatík brať do úvahy, ako pri samotnej výmene postupovať a na čo nezabudnúť.

Je už čas na prezúvanie pneumatík? Neunáhlite sa, je tu zásadná podmienka
Zdroj: Pexels (Ilustračná snímka)

Koniec marca je pre mnohých vodičov signálom, kedy by mali "oprášiť" svoje letné pneumatiky a riešiť ich montáž na auto. Áno, počasie je v týchto dňoch naozaj priaznivé a zdá sa, že majiteľom nič nebráni v tom, aby zimné pneumatiky vymenili za letné. Je tu však jeden zásadný háčik, ktorý by sme mali brať do úvahy.

Rozhoduje čas i miesto

V rozhodovaní, či už je ten správny čas na prezúvanie pneumatík, by sme sa mali pozrieť nielen na priemernú dennú teplotu. Záleží totiž, kde s vozidlom najčastejšie jazdíme a zároveň, kedy jazdy absolvujeme. I keď cez deň sa teplota šplhá na hranicu zhruba 20 stupňov Celzia, v niektorých častiach Slovenska môže byť situácia podstatne odlišná.

Ak teda patríte k tým, ktorí potrebujú s vozidlom jazdiť do servernejších častí krajiny, kde sa teploty ešte pomerne často dostanú k nízkym hodnotám, radšej ešte s prezúvaním počkajte. Platí to aj pre tých, ktorí cestujú pravidelne v skorých ranných alebo neskorých večerných hodinách.

Hoci denná priemerná teplota už presahuje odporúčaných sedem stupňov Celzia, v noci sa ešte na niektorých miestach v minulých dňoch mohli objaviť mrazy a nízka teplota. Práve častá jazda v noci môže byť teda po prezutí na letné pneumatiky zradná a pneumatiky následne neposkytnú potrebné vlastnosti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.