Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2020, 11:40

Najhoršia praktika vodičov? Video ukazuje, že tento manéver sa na ceste nevypláca

Podobné správanie je vidieť nielen v zahraničí, ale aj na našom území. Čo hrozí takýmto agresívnym a nezodpovedným vodičom?

Najhoršia praktika vodičov? Video ukazuje, že tento manéver sa na ceste nevypláca
Zdroj: Youtube/VanMorgen!

Na cestách sa môžeme stretnúť s rôznym správaním vodičov. Niektorí však svojou agresívnou jazdou, nerešpektovaním pravidiel cestnej premávky a netrpezlivosťou priamo či nepriamo ohrozujú iných šoférov. Vzhľadom na čoraz väčšie zastúpenie palubných kamier v automobiloch sú potom takéto situácie už podstatne častejšie zaznamenané a následne postúpené polícii či zverejnené na internete. 

V druhom spomínanom prípade je však potrebné riadiť sa istými pravidlami, inak môžete za šírenie takéhoto obsahu dostať sankciu dokonca i vy. Rovnako sa pri osádzaní autokamery na čelné sklo uistite, že vám nezavadzia vo výhľade a nebudete vy ten, kto ohrozí ďalších účastníkov premávky.

Vďaka takejto "čiernej skrinke" vzniklo aj nedávne video, ktoré síce nemá pôvod na Slovensku, no podobné situácie nie sú výnimočné ani na našom území. Stačí, ak v rýchlom pruhu na diaľnici zostanete o niečo dlhšie, než si predstavuje za vami idúci netrpezlivý vodič idúci výrazne nad povoleným limitom a oheň je na streche. 

Hazard so životmi ľudí

Stačí potom málo a agresívnemu vodičovi prasknú nervy, po vašom zaradení sa do pravého jazdného pruhu vás predbehne, zaradí sa pred vás a vtedy to začne. Buď len naznačí pribrzdenie alebo v tom horšom prípade silno dupne na brzdu. Ak ste v osobnom aute s dobrými brzdami, je tu istá šanca, že na takýto manéver stihnete bez väčších problémov zareagovať. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.