Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2020, 14:09

Ste povinní nosiť ochranné rúško aj v aute? Používajte zdravý rozum, odkazuje polícia

Podľa aktuálne platných nariadení je povinné nosiť mimo domova na tvári rúško či inú alternatívu. Čo však v prípade jazdy autom?

Ste povinní nosiť ochranné rúško aj v aute? Používajte zdravý rozum, odkazuje polícia
Zdroj: TopSpeed.sk

Prísne opatrenia vlády a Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré majú pomôcť so spomalením šírenia nového nebezpečného koronavírusu SARS-CoV-2, zasiahli každého z nás.

Najskôr sa vzťahovala povinnosť nosiť rúško či inú alternatívu prekrytia úst a tváre (šál, šatka, respirátor, ...) len napríklad v MHD či obchodoch, avšak od 25. marca 2020 vstúpilo do účinnosti aj opatrenie, ktoré zakazuje všetkým osobám až do odvolania vychádzat' a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest.

Zaujímalo nás, ako je to v prípade jazdy auto. Mnohí totiž musia aj v týchto ťažkých dňoch cestovať za prácou, prípadne sa premiestňujú do obchodu. Práve individuálna doprava je v súčasnosti vhodnou alternatívou, nakoľko je pri tomto spôsobe riziko šírenia nákazy menšie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.