Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2020, 14:09

Ste povinní nosiť ochranné rúško aj v aute? Na toto v súčasnosti nezabúdajte

Podľa aktuálne platných nariadení je povinné nosiť mimo domova na tvári rúško či inú alternatívu. Čo však v prípade jazdy autom?

Ste povinní nosiť ochranné rúško aj v aute? Na toto v súčasnosti nezabúdajte
Zdroj: TopSpeed.sk

Prísne opatrenia vlády a Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré majú pomôcť so spomalením šírenia nového nebezpečného koronavírusu SARS-CoV-2, zasiahli každého z nás.

Najskôr sa vzťahovala povinnosť nosiť rúško či inú alternatívu prekrytia úst a tváre (šál, šatka, respirátor, ...) len napríklad v MHD či obchodoch, avšak od 25. marca 2020 vstúpilo do účinnosti aj opatrenie, ktoré zakazuje všetkým osobám až do odvolania vychádzat' a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest.

Zaujímalo nás, ako je to v prípade jazdy auto. Mnohí totiž musia aj v týchto ťažkých dňoch cestovať za prácou, prípadne sa premiestňujú do obchodu. Práve individuálna doprava je v súčasnosti vhodnou alternatívou, nakoľko je pri tomto spôsobe riziko šírenia nákazy menšie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.